NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Dębicka szkoła muzyczna pod barwną batutą Śnieżki Satynowej

2016-11-15 12:02:43

„Kolor z klasą” to autorska inicjatywa Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, która polega na odmalowywaniu ścian korytarzy lub sal lekcyjnych w placówkach szkolnych, za pomocą Śnieżki Satynowej, pierwszej satynowej farby na rynku, wyprodukowanej przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii Teflon® surface protector. Dzięki tej wyjątkowej formule tworzy ona niezwykle trwałe powłoki, które pozwalają na zachowanie idealnego wyglądu i koloru przez długi czas. Śnieżka Satynowa ze względu na zwiększoną odporność na mycie i szorowanie na mokro doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej. Na szkolnych korytarzach nie trudno o zabrudzenia i plamy – ściany takich placówek narażone są na nieustanny kontakt z rękami, a podczas zabawy, nawet nogami uczniów, szczególnie tych najmłodszych.

Poprzez akcję „Kolor z klasą” chcemy wprowadzić pozytywne barwy do szkół, gdyż to one najbardziej stymulują twórcze myślenie, które przydaje się w każdej dziedzinie życia. Pamiętamy przy tym również o aspekcie funkcjonalności, stąd wybór niezawodnej w każdej sytuacji Śnieżki Satynowej – tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Pierwszy pilotażowy projekt tego typu został zrealizowany w dębickiej szkole muzycznej. Na ścianach placówki pojawiły się barwne obrazki, tematycznie nawiązujące do jej profilu, stworzone przez lokalnych artystów współpracujących ze Śnieżką. – Kolor towarzyszy nam w różnej postaci każdego dnia, ma również ścisły związek z muzyką, która podobnie jak on, miewa różne odcienie. Zależność ta oparta jest na emocjach. Melodie o szybszym tempie kojarzą się z ciepłymi i jasnymi barwami, natomiast te bardziej melancholijne oraz wolne z chłodnymi. Ten związek staraliśmy się przedstawić, kolorując pomieszczenia w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy. Mamy nadzieję, że barwne realizacje będą uprzyjemniać czas spędzony w placówce jej podopiecznym oraz inspirować przy tworzeniu własnych kreacji muzycznych – dodaje Anna Szymaszek.

Akcja „Kolor z klasą” wykorzystuje ponadto nowe technologie w zakresie rozszerzonej rzeczywistości. Dla dębickiej szkoły muzycznej stworzona została zatem specjalna aplikacja, która umożliwia zapoznanie się z epokami i ich twórcami muzycznymi. Jest ona odzwierciedleniem innowacyjnego podejścia w kwestiach produktowych – Śnieżka Satynowa to najwyższej jakości farba, która sprawdza się w każdej sytuacji.  Aplikację VR przygotowała Agencja AdMedia.

Prezentacja innowacyjnego projektu „Kolor z klasą” odbędzie się już 14 listopada o godz. 16.00 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Dębicy. Uroczystość uświetni koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły, a gościem specjalnym będzie Konrad Pondo. Wstęp na wydarzenie jest wolny. A już wkrótce kolorowa, pozytywna energia Śnieżki zawita również do innych szkół. Tematyka zawsze będzie dostosowana do ich profilu i potrzeb.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: