NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA po raz kolejny uznana za „Perłę Polskiej Gospodarki”

2016-11-21 10:12:55

Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” tworzony w oparciu o merytoryczne kryteria i wskaźniki przedstawia dynamicznie rozwijające się rodzime firmy, które doskonale radzą sobie na gruncie polskim oraz zagranicznych rynkach. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA – wiodący producent farb i lakierów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, zajęła w tegorocznym zestawieniu wysoką 13 lokatę w kategorii Pereł Dużych, czyli firm o przychodach powyżej 100 milionów złotych, co oznacza awans o 6 pozycji w porównaniu do poprzedniej edycji rankingu.

Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” to dla nas duże wyróżnienie, zwłaszcza że co roku, w kolejnych edycjach rankingu, Śnieżka notuje awanse na coraz to wyższe pozycje. Nasza działalność rynkowa zawsze skupia się na konsekwentnej realizacji założeń strategicznych, a tego typu wyróżnienia bez wątpienia są dodatkową motywacją do ambitnego wyznaczania celów biznesowych – tłumaczy Witold Waśko, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.

W tym roku ranking „Perły Polskiej Gospodarki” ukazał się już po raz 14 w swojej historii. Celem tworzenia zestawienia jest wyłonienie najlepszych podmiotów gospodarczych na rodzimym rynku, budujących pozytywny wizerunek Polski na arenie międzynarodowej. Wyniki opracowywane są przez naukowców z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przedsiębiorstwa są klasyfikowane w trzech grupach: Perły Wielkie i Perły Duże – ze względu na wielkość ich przychodów rocznych z prowadzonej działalności gospodarczej oraz Perły Finansowe – kategoria dla instytucji finansowych. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, lecz także od jej efektywności, dynamiki i płynności finansowej.

FFiL Śnieżka SA to firma z ponad 30-letnią tradycją biznesową. Spółka, jako jedyna w  swojej branży jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz kontrolowana przez polski kapitał. Śnieżka posiada w portfolio m.in. takie marki jak: Śnieżka, MAGNAT, Vidaron, Foveo-Tech czy Beston. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewniania Jakości ISO 9001.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: