NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Sanocki oddział dziecięcy pokolorowany przez Śnieżkę

2016-12-21 09:33:34

Dzięki akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach”, realizowanej od 11 lat przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, kolejny odział dziecięcy w Polsce został odnowiony i artystycznie pokolorowany. Barwny, bajkowy świat Śnieżki zawitał tym razem na Oddział Dziecięcy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku. To już 25. placówka medyczna objęta programem. – Na sanockim oddziale dziecięcym generalne malowanie ścian nie było wykonywane od co najmniej 20 lat, a więc stanowczo była to placówka wpisująca się w projekt „Dziecięcy świat w kolorach”, zakładający wspieranie oddziałów, które takiej kompleksowej pomocy potrzebują. Zanim przystąpiliśmy do dekorowania ścian bajkowymi motywami, konieczne było wykonanie wielu czasochłonnych prac przygotowawczych. Cieszymy się, że w efekcie tych działań na mapie programu pojawiło się 25 miejsce, w którym leczenie dzieci odbywa się w otoczeniu pozytywnych kolorów – mówiła Aleksandra Małozięć, Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej w FFiL Śnieżka SA, na uroczystym otwarciu odmalowanego oddziału. Jak poinformowała przedstawicielka Śnieżki, sanocki szpital otrzyma od firmy jeszcze inne wsparcie. Już niebawem oddziałowa świetlica wzbogaci się o dodatkowe wyposażenie, w skład którego wejdzie między innymi sprzęt multimedialny. Dzięki wewnętrznemu projektowi, w ramach którego Śnieżka nagradzała zaangażowanie swoich pracowników, zbierając środki dla sanockiej świetlicy, udało się zgromadzić prawie 4 tysiące złotych. Kwota, która w całości zostanie przeznaczona dla właśnie odmalowanego oddziału dziecięcego to świąteczny prezent od pracowników Śnieżki, którzy bardzo dobrze znają projekt „Dziecięcy świat w kolorach” i z entuzjazmem włączyli się w jego realizację.

 

Ściany oddziału zostały pokryte jasnymi, pozytywnymi barwami. Pojawiły się na nich również obrazki, przedstawiające radosną łąkę, które zaprojektowała i wykonała współpracująca ze Śnieżką artystka. – Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest otoczenie, w którym przebywa, a szczególnie powraca do zdrowia w czasie choroby. Dlatego podczas hospitalizacji należy zapewnić maluchom przyjazne warunki. Tęczowe kolory i bajkowe postacie, które pojawiły się na ścianach oddziału, pozwalają odwrócić dziecięcą uwagę od choroby, a to w znaczny sposób przyspiesza proces powrotu do zdrowia małych pacjentów. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Śnieżka za odnowienie naszego oddziału i przeniesienie nas w bajkowy, kolorowy świat – przekonywał podczas spotkania lek. Przemysław Galej, Ordynator Oddziału Dziecięcego w Sanoku. Zaś Monika Obuch, Pielęgniarka Oddziałowa mówiła: Dzięki ogromnej pomocy FFiL Śnieżka SA nasz oddział zyskał nowy, bajkowy, jeszcze bardziej przyjazny dzieciom wygląd. Jesteśmy pod wrażeniem wspaniałej akcji „Dziecięcy świat w kolorach”, dobrej współpracy w trakcie jej realizacji oraz doskonałego efektu końcowego.

 

Przebywające w szpitalu dzieci oraz ich opiekunowie z entuzjazmem reagowali na metamorfozę oddziału dziecięcego. – Bardzo mi się podoba wymalowanie placówki, jest tu teraz kolorowo i baśniowo, a jeszcze nie tak dawno było tak szpitalnie: zielono oraz ponuro – tłumaczyła pani Kamila, mama jednego z małych pacjentów. Ściany pomalowane są na spokojne, wesołe kolory, a dodatkowo znajdują się na nich rysunki, które dzieci lubią. Maluchy pokazują chmurki, kwiatuszki, grzybki, są zadowolone – dopowiedziała pani Krystyna, babcia malucha, który powraca do zdrowia w szpitalu. Tego dnia na maluchy czekały dodatkowe atrakcje – zabawy, który przygotował dla nich animator. Otrzymały one ponadto w prezencie od Śnieżki gry edukacyjne.

 

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele szpitala, FFiL Śnieżka SA, władz samorządowych oraz mediów regionalnych i lokalnych. Specjalne życzenia dla dzieci przekazał także znany artysta kabaretowy – Marcin Daniec.

 

Relację z otwarcia oddziału można obejrzeć pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=DO8SDaUL1Tc

 

***

„Dziecięcy świat w kolorach” to realizowany przez FFiL Śnieżka SA autorski program społeczny, w ramach którego oddziały dziecięce w całej Polsce zyskują nową kolorystykę i blask. Dzięki niemu od 2005 roku pomalowano już 25 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce. Integralnym elementem malowania jest zaangażowanie w projekt plastyków, pod pędzlem których ściany pokryte kolorami Śnieżki wypełniają się bajkowymi motywami i barwnymi postaciami. Odnawianie przestrzeni, w których leczone są dzieci i zamienianie ich w baśniowy świat, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne. Ciepłe, przyjemne wnętrza i kolorowe, bajkowe obrazki pozwalają maluchom choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie oraz zapewniają im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: