NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

„Mały świat dużego pieniądza” – trwa projekt edukacyjny Fundacji Śnieżki

2017-01-31 10:20:42

Najnowszy program Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa” trwa w najlepsze. Spotkał się z dużym entuzjazmem uczestników – uczniów klas czwartych szkół podstawowych z: Brzeźnicy, Lubziny, Paszczyny oraz Pustyni, które biorą w nim udział. – Znajomość zagadnień finansowych nie może być zarezerwowana wyłącznie dla specjalistów. Podstawową wiedzę z tej dziedziny powinien posiadać każdy z nas, gdyż przydaje się ona na co dzień. Pozwala chociażby oszacować nasze możliwości finansowe, mądrze zarządzać posiadanym kapitałem czy odważnie rozwijać własny biznes. Budując w najmłodszych świadomość otaczających ich procesów rynkowych, dajemy dzieciom dawkę praktycznej wiedzy o zagadnieniach, które są, a wraz z wkraczaniem w dorosłość coraz bardziej będą, częścią ich życia – tłumaczy Anna Mikrut, Prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”.

Zajęcia zostały zaprojektowane tak, aby uczyć przez zabawę, w przystępny sposób przekazywać wiedzę na temat często niejasnych dla najmłodszych mechanizmów ekonomicznych. Ważne dla nas było to, aby dzieci uczyły się i rozwijały swoje umiejętności pracy w grupie. To zawsze pokazuje trudności, które w takich sytuacjach się rodzą w związku ze znalezieniem wspólnego rozwiązania, z ustąpieniem jednej ze stron czy wyłonieniem lidera. Ćwiczenia, które do tej pory przeprowadziliśmy, pokazują, że te umiejętności opłaca się ćwiczyć – mówi dr Robert Bąk, współautor programu, nauczyciel współprowadzący zajęcia. – Warto kształtować u dzieci poczucie i wartość pieniędzy, od najmłodszych lat uwrażliwiać na mądrość gospodarowania nimi – dodaje Marzena Bochniewicz, nauczycielka współprowadząca zajęcia. Maluchy otrzymały również prezenty w postaci książek „Świat Pieniądza”.

Zwieńczeniem programu będzie specjalnie zorganizowany wyjazd wszystkich jego uczestników do Warszawy, gdzie odwiedzą oni Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.

Projekt „Mały świat dużego pieniądza” wpisuje się w edukacyjną działalność Fundacji  Śnieżki „Twoja Szansa”, która od 11 lat realizuje cenne inicjatywy na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z akcji: https://www.youtube.com/watch?v=vRa_GdzQeBI

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: