NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Kolejna edycja Biegu Młodości w Knurowie za nami!

2017-06-12 13:08:45

 

Dzieci uczęszczające do Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych rywalizowały ze sobą według kategorii w podziale na roczniki, na dystansie od 70 do 1000 metrów w zależności od wieku. Na starcie stanęli młodzi biegacze m.in. z Knurowa, Brennej i okolicznych miejscowości. W rolę startera wcielił się Ryszard Szpura, Prezes firmy AIB, dając sygnał do rozpoczęcia biegu. – Cieszymy się, że możemy pomóc młodym sportowcom w rozwijaniu ich pasji i talentów, ale także w dobrej zabawie. Organizowany co roku Bieg Młodości Dzieci i Młodzieży to świetny sposób na promowanie idei zdrowego stylu życia. Firma AIB z chęcią wspiera inicjatywy tego typu, szczególnie na szczeblu lokalnym – mówi Ryszard Szpura. Każdy z uczestników, za pokonanie dystansu, otrzymał specjalny medal, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Głównym celem Biegu Młodości jest upowszechnienie biegania wśród dzieci i młodzieży, jako elementu aktywności fizycznej, który ma duży wpływ na zdrowie człowieka. To także znakomita forma rozrywki, a dla wielu młodych adeptów biegania – dobry start do zawodowej kariery.­ Organizatorem imprezy był Amatorski Klub Biegacza w Knurowie. Biegi wsparła firma AIB, producent wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych, którego siedziba i zakład produkcyjny mieszczą się w Knurowie.

Opisy zdjęć:

Zdjęcie nr 5: od lewej – Tomasz Rzepa, Przewodniczący Rady Miasta, Ryszard Szpura, Prezes AIB

Zdjęcie nr 6: od lewej – Adam Rams, Prezydent Miasta, Ryszard Szpura, Prezes AIB, Jerzy Pach, Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Piotr Surówka, Zastępca Prezydenta Miasta, Krzysztof Stolarek, Dyrektor MOSiR

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: