NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Śnieżka ponownie w gronie „1000 Największych Firm w Polsce”

2017-07-10 10:47:35

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA osiągnęła w 2016 roku rekordowy zysk netto i jedne z lepszych w swojej historii przychody netto ze sprzedaży. Dzięki wytężonej pracy i stałym nakładom na rozwój, Spółka nieprzerwanie utrzymuje wysoką pozycję w cenionym rankingu: „1000 Największych Firm w Polsce”. Przygotowywany jest on cyklicznie przez „Gazetę Finansową” – ogólnopolski opiniotwórczy tygodnik społeczno-ekonomiczny, na podstawie wysokości przychodów polskich firm ze sprzedaży za ubiegły rok. W tym roku przedsiębiorstwo znalazło się na 454. miejscu.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie jako jedyna firma w branży jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, a przy tym kontrolowana przez polski kapitał.

Śnieżka stale dąży do doskonalenia swojej oferty rynkowej, co jest możliwe między innymi dzięki pracy własnego wyspecjalizowanego laboratorium badawczego, które otrzymując w roku 2007 akredytację Polskiego Centrum Akredytacyjnego zyskało status jedynej takiej jednostki w branży. Najwyższą jakość oferowanych wyrobów gwarantuje ponadto skoncentrowanie się na innowacjach. W czym swój ogromny udział ma zaawansowane Centrum R&D. Nie bez znaczenia jest również współpraca z renomowanymi międzynarodowymi dostawcami surowców. Dodatkowo przedsiębiorstwo podejmuje cyklicznie współpracę z uznanymi polskimi projektantami i architektami, aby kreować trendy w aranżacji wnętrz. Dlatego bogata kolorystyka produktów z portfolio FFiL Śnieżka jest źródłem inspiracji dla milionów mieszkań w kilkudziesięciu krajach.

Grupa Kapitałowa Śnieżka, do której należy FFiL Śnieżka SA, zatrudnia około 1000 pracowników. Zlokalizowane w Polsce na Ukrainie i Białorusi fabryki produkują rocznie około 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej adresowanych na rynek krajowy i rynki zagraniczne. Produkty firmy, dedykowane do ochrony i dekoracji różnego rodzaju podłoży, trafiły w 2016 roku na 33 rynki eksportowe.

Śnieżka to firma, którą wyróżniają między innymi: innowacyjność i działalność w oparciu o jasno zdefiniowany katalog wartości, a także kilkunastoletnie zaangażowanie we wspieranie społeczeństwa w ramach działalności CSR.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: