NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Partner FAKRO – firma RESPILON – w finale Smogathonu

2017-12-11 15:46:17

Do ścisłego finału przeszło sześć zespołów, które swoje pomysły zaprezentowały w poniedziałkowy wieczór, 27 listopada 2017 roku, przed publicznością w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wśród nich znalazła się czeska firma RESPILON, twórca membrany filtrującej RESPILON AIR®, zbudowanej z warstw nanowłókien, która niezwykle skutecznie chroni przed szkodliwymi zanieczyszczeniami znajdującymi się w smogu i alergenami.

RESPILON jest partnerem firmy FAKRO, producenta stolarki budowlanej oraz akcesoriów.  W produktach antysmogowych i antyalergenowych cleanAir FAKRO montowanych na oknach, zastosowano membranę filtrującą RESPILON AIR®, która w 97,7% zatrzymuje pyły zawieszone PM 2,5 oraz w 82,9% pyły PM1 (pyły PM10 zatrzymywane są w 100%). Unikalne cechy membrany zostały zbadane i potwierdzone w renomowanych laboratoriach, m.in. EMPA (Szwajcaria), VUT (Czechy) oraz Nelson (USA). Co ważne zarówno ramki, jak i markizy filtrujące cleanAir są już dostępne w sprzedaży.

W trakcie trwania finału Smogathonu można było odwiedzić stoisko firmy RESPILON, gdzie prezentowana była markiza  antysmogowa cleanAir FAKRO. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ każdy z odwiedzających mógł sam sprawdzić budowę i skuteczność działania membrany.

Antysmogowy konkurs wygrał startup Artveoli ze Stanów Zjednoczonych – twórca estetycznego, wyglądającego jak obraz, panelu montowanego na ścianie, który podobnie jak rośliny w procesie fotosyntezy, potrafi zamienić dwutlenek węgla w tlen. Zwycięzcy otrzymali 100 tys. USD, z czego 75%  przeznaczą na wdrożenie swojego rozwiązania w Krakowie.

FAKRO gratuluje wygranym i wszystkim finalistom!

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: