Firma AIB została jednym z Partnerów Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim Regatta Build Cup, organizowanych od kilku lat przez firmę FAKRO. Tegoroczne mistrzostwa odbędą się już na początku września w Chorwacji.
Jak poszerzyć swoje kompetencje? W jakim kierunku się rozwijać? Jak lepiej zarządzać firmą? To pytania, nad którymi często rozmyślamy. Warto wypróbować różne sposoby, pozwalające na zapoznanie się z możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego. Jednym z nich są dni otwarte organizowane przez uczelnie. Już 9 września w Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się dzień otwarty studiów MBA. Celem spotkania jest prezentacja programów oferowanych przez uczelnię, a także pomoc w dobraniu odpowiedniej ścieżki rozwoju.
W sierpniu 2017 roku ruszyła kontynuacja działań ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, promującej prawidłową instalację wyrobów stolarki budowlanej. Realizowaną od 2014 roku akcję, od początku, w charakterze Partnera, wspiera firma AIB – producent innowacyjnych rozwiązań izolacyjnych.
Choć tegoroczne lato długo nas nie rozpieszczało, wraz z końcem lipca pojawiły się w Polsce tropikalne wręcz upały. Każdy stara się radzić sobie z nimi na swój sposób. Większość z nas, szczególnie rodzice młodszych dzieci i osoby starsze, szukają chłodu w domu. Pomocne w ochronie wnętrz przed upałem są nowoczesne rozwiązania, które pozwalają poczuć się w mieszkaniu komfortowo. Warto z nich korzystać. Jeszcze przez miesiąc potrwa specjalna promocja na zakup markiz i markizolet do okien pionowych marki FAKRO.
Jak co roku „Gazeta Finansowa” przygotowała ranking „1000 Największych Firm w Polsce”, który prezentuje kondycję finansową przedsiębiorstw, stanowiących trzon rodzimej gospodarki. W połowie stawki, z wielkością przychodów za 2016 rok na poziomie 575,6 mln zł, uplasowała się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA – jako najwyżej notowany producent chemii budowlanej w zestawieniu.
Obecnie światowa gospodarka opiera się przede wszystkim na linearnym modelu produkcji i konsumpcji w myśl zasady „weź, wytwórz, wyrzuć”. System ten wymaga jednak zmiany, gdyż jest nieadekwatny do aktualnej sytuacji rynkowej. Państwa stanęły bowiem w obliczu wyzwań związanych z deficytem surowców naturalnych, które przy obecnych założeniach gospodarczych są marnotrawione poprzez deponowanie lub spalanie surowców wtórnych. Najlepszym rozwiązaniem sytuacji okazuje się przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, dzięki której można uzyskać znaczące korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.