Termomodernizacja to skuteczny sposób na zmniejszenie zużycia energii, oszczędności w domowym budżecie i poprawę komfortu życia. Najlepsze efekty daje kompleksowa termomodernizacja: wymiana okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej, ocieplenie budynku oraz wymiana źródła ciepła. W 2024 roku przy termomodernizacji możemy skorzystać m.in. ze wsparcia z programu „Czyste Powietrze” oraz z ulgi termomodernizacyjnej. Jak zdobyć dofinansowanie?
Gdy projektujemy lub modernizujemy swój dom, dużą wagę przywiązujemy nie tylko do estetyki, ale również do funkcjonalności każdego elementu budynku. Jedną z kluczowych decyzji do podjęcia jest wybór odpowiedniej bramy garażowej. Żeby zwiększyć komfort korzystania z garażu, możemy wyposażyć taką bramę w estetyczne i praktyczne rozwiązania, dzięki którym w pełni dopasujemy pomieszczenie do naszych potrzeb.
Piany montażowe to niezastąpione rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Dzięki ich wykorzystaniu, montaż, izolacja termiczna i akustyczna różnorodnych elementów są prostsze, szybsze oraz bardziej efektywne. Zastosowanie tych wyrobów obejmuje szeroki zakres prac – od uszczelnienia stolarki otworowej po wypełnienie różnego rodzaju ubytków. Ważne jest przy tym odpowiednie dopasowanie piany montażowej do zadania. Jak to zrobić?
Już 23 maja 2024 roku w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XIV Kongres Stolarki Polskiej. To właśnie tam będzie biło serce polskiej branży stolarki budowlanej. W ramach kongresowych dyskusji z udziałem ekspertów wyznaczone zostaną dalsze kierunki rozwoju sektora. Prezentujemy szczegóły wydarzenia.
Od bram z indywidualnym wypełnieniem wtopionych w elewację domu, przez konstrukcje z inteligentnymi systemami sterowania, aż po energooszczędne rozwiązania – warto poznać nowinki technologiczne i produktowe w zakresie bram garażowych na 2024 rok. Dzięki temu, brama będzie ciepła i bezpieczna, a garaż dopasowany do naszych potrzeb.
Remont domu lub mieszkania w sposób oszczędny i w zgodzie z ekologią? To korzystne dla naszej kieszeni oraz środowiska. Ważnym etapem każdego remontu jest malowanie wnętrz. W tym artykule podpowiadamy więc, jak samodzielnie malować ściany i sufity. Szczególną uwagę poświęcimy przygotowaniu prac, wyborowi farby i wykorzystaniu jej pozostałości oraz utylizacji odpadów powstałych po pracach malarskich.