Zima znów zaskoczyła drogowców – to komunikat, który często słyszymy, gdy za oknem chłód i śnieg. My jednak dobrze przygotujmy się przed nadejściem najzimniejszej z pór roku i poza wykonaniem niezbędnych prac w przydomowym otoczeniu, skontrolujemy również strategiczne punkty dachu. Na co zwrócić szczególną uwagę i jak naprawić ewentualne usterki?
Przy jakich inwestycjach podejmowanych przez nas w życiu ważna jest kolejność występowania poszczególnych elementów? Z pewnością nie zależy od niej lokowanie uczuć – miłość bywa ślepa i nie zważa na konwenanse. Nie zawsze powinniśmy zdawać się jednak tylko na podszepty serca, zwłaszcza jeśli podejmujemy się wyremontowania domu, w tym przede wszystkim jego termomodernizacji. W jakim porządku należy wykonywać poszczególne prace, aby osiągnąć zamierzony efekt i zatrzymać ciepło w domu? Podstawowa zasada, która może niektórych zadziwić: najpierw zewnętrze, potem wnętrze.
Codziennie ręcznie otwierasz i zamykasz bramę? Wyobraź sobie, że wracasz do domu, pada ulewny deszcz, a Ty musisz wyjść z samochodu, aby wjechać na podwórko. Po wykonaniu zadania wsiadasz więc do auta przemoczony i zmarznięty – nie o tym marzyłeś po ciężkim dniu pracy, prawda? Jeśli zależy Ci na komfortowym dostępie do posesji, warto pomyśleć o zautomatyzowaniu wjazdu.
Luksus musi być wygodny, inaczej nie jest luksusem – mawiała Coco Chanel. Prosta definicja, a taka trafna. Ten „pierwiastek” znajduje się bez wątpienia w DNA prestiżowego obiektu, który został ostatnio otwarty w stolicy Polski. Nobu Hotel Warsaw, o którym mowa, na tle konkurencji wyróżnia oryginalny design. Każdy element aranżacji wnętrz został dopracowany w najmniejszym szczególe. Zachwyca również wystrój łazienek, które w całości wyposażono w rozwiązania na specjalne zamówienie z oferty marki LAUFEN BESPOKE, toalety Kartellbylaufen oraz myjące Riva. Oto krótka, wirtualna przechadzka po Nobu Hotel Warsaw…
Już w październiku uczniowie szkół branżowych, w których kształci się młodzież do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej, będą mieli szansę szkolić się pod okiem ekspertów z tej branży. W ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” wznawiane są bowiem działania edukacyjne w specjalnie utworzonej w tym celu grupie na Facebooku: „Porozmawiajmy o dobrym montażu”. Ich inicjatorem jest Związek POiD, który angażuje w tą ważną misję Partnerów i Ambasadorów wyżej wspomnianej inicjatywy.
Ileż to razy narzekamy, że chcielibyśmy coś w naszych domach zmienić – przearanżować, unowocześnić, ulepszyć… A często, nawet o tym nie wiedząc, jesteśmy o krok od spełnienia marzeń. Tak też jest z termomodernizacją budynku i jednym z jej pierwszych etapów – wymianą stolarki otworowej. Koszt wymiany wysłużonej stolarki oraz zakupu i montażu energooszczędnych rozwiązań może być mniejszy niż się spodziewamy, jeśli skorzystamy z programu „Czyste Powietrze”, za sprawą którego dofinansujemy taką inwestycję.